KORGAN İLKÖĞRETİM OKULU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» Örüntü ve Süsleme
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptySalı Mayıs 04, 2010 7:31 pm tarafından by-waryoq

» dyned cd si bulundumu
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyPtsi Ara. 14, 2009 7:39 pm tarafından yavuz44

» adil hocam bana yardım edecekmisiniz
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyÇarş. Ara. 02, 2009 7:18 pm tarafından by-waryoq

» peki ama yavuz bana öle demedi
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptySalı Ara. 01, 2009 2:57 pm tarafından adilbolgi

» bunu karıştırmamak için sadece biraz gayret
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyÇarş. Kas. 18, 2009 6:32 pm tarafından tpac98

» adil hocam ben 6/B den Tarık
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptySalı Kas. 17, 2009 10:16 am tarafından adil_bolgi

» YASEMİN ÖĞRETMENİM KÖK SORUCAM SİZEEEE
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyPaz Kas. 15, 2009 9:24 pm tarafından Ruknettin

» yaseminin sorusuna cevap
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyCuma Kas. 13, 2009 7:57 pm tarafından tpac98

» otobiografi
adil hocam bana yardım edecekmisiniz EmptyCuma Kas. 13, 2009 5:13 pm tarafından yasemin

adil hocam bana yardım edecekmisiniz

4 posters

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty adil hocam bana yardım edecekmisiniz

Mesaj  tpac98 Cuma Kas. 20, 2009 6:37 pm

hocam benim beden eğitiminden aldığım performans ödevi voleybol saha ölçüleri ama bunu internetten bulamıyorum siz bir ararmısınız yardımcı olurmusunuz Question Question Question Question Question

tpac98

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty yavuz ahmet

Mesaj  yavuz44 C.tesi Kas. 21, 2009 8:08 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Voleybol Saha ve File Ölçüleri Ne Kadardır ?
Bakımlıyız.Com - Voleybol Saha ve File Ölçüleri Nedir ?
Oyun alanı 18 x 9 m. ölçülerinde bir dikdörtgendir ve en az 3 m. genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir.
Oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu her türlü engelden arındırılmış olmalıdır. Serbest oyun boşluğu oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 7 m. yüksekliğinde olmalıdır.
FIVB’nin Dünya Müsabakaları’nda serbest bölge yan çizgilerden ölçüldüğünde en az 5 m. ve dip çizgilerden ölçüldüğünde en az 8 m. genişliğinde olacaktır. Serbest oyun boşluğu ise oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 12.5 m. yüksekliğinde olacaktır.

File Ölçüleri

File 1 m genişliğinde 9.50 m uzunluğunda ve orta çizginin üzerinde zemine dik olarak yer alır. File kenarları 10 cm'lik karelerden oluşan siyah iplerden yapılmıştır. Filenin üst kısmında 5 cm genişliğinde yatay beyaz bir bant vardır. Bu bant çadır bezinden yapılmıştır ve file boyunca iki kat dikilir. Bandın içinden elastiki bir kablo geçer. Bu kablo filenin direklerine bağlanmasını ve üst kısmının gergin olmasını sağlar. Filenin alt kısmında kareler arasından geçerek onu direklere bağlayan ve filenin gergin olmasını sağlayan bir ip vardır.

5 cm genişliğinde ve 1 m uzunluğunda iki adet beyaz bant her iki yan çizginin üzerinde yer alacak şekilde fileye dik olarak bağlıdır. Bu bantlar filenin bir parçası olarak kabul edilirler. Anten 1.80 m boyunda 10 mm çapında esnek çubuktur. Fiber glas veya benzeri bir maddeden yapılmıştır. İki adet anten yan bantların dış tarafına bağlanır ve karşılıklı olarak filenin ters yönlerine yerleştirilir. Antenlerin 80 pp'lik kısımları filenin üzerinde devam eder. Bu kısımlar 10 cm'lik birbiri ile zıt iki ayrı (tercihen kırmızı ve beyaz) renkte işaretlenir. Antenler filenin bir parçası sayılır ve geçiş boşluğunun yan sınırlarını belirler. Filenin yüksekliği erkekler için 2.43 m bayanlar için 2.24 m'dir ve oyun alanının ortasından bir ölçü çubuğu ile ölçülür. Filenin iki (yan çizgilerin üzeri) oyun alanının yüzeyinden aynı yüksekliktedir. Buradaki yükseklik kuralda belirtilen yüksekliği 2 cm'den fazla geçemez.
Filenin bağlandığı direkler düzgün yuvarlak ve 2.55 m yüksekliğindedir. Direkler iki yan çizgiden 0.50 m ile 1.00 m mesafede yerleştirilmiştir. Direklerin yere tel ile tutturulması ise yasaktır.

bu bilgiler sana yardımcı olur belki
yavuz44
yavuz44

http://mal44atya.tr.gg

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty SLM

Mesaj  by-waryoq C.tesi Kas. 21, 2009 10:00 pm

Tarık google ye yazsan zaten her yerde çıkıyor Very Happy
by-waryoq
by-waryoq

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty kaç sayfa olacak

Mesaj  tpac98 Paz Kas. 22, 2009 5:03 pm

cihat kaç sayfa olacak ben 2 sayfa var resimle birlikte sen kaç yaptın

tpac98

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty Saha Ölçüleri

Mesaj  adil_bolgi Salı Kas. 24, 2009 9:51 am

Google de yazıldığında çıkıyor ama nesini bulamadın merak ettim doğrusu Smile
adil_bolgi
adil_bolgi
Admin

http://korganilkogretim.yetkinforum.com

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty bulmak kolay

Mesaj  tpac98 Çarş. Kas. 25, 2009 8:55 am

özeti lazım bana önemli olan o Very Happy

tpac98

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty Saha Ölçüleri

Mesaj  adil_bolgi Çarş. Kas. 25, 2009 4:32 pm

Bi zahmet özetini sen çıkar Smile
adil_bolgi
adil_bolgi
Admin

http://korganilkogretim.yetkinforum.com

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty hazıra kaçma

Mesaj  yavuz44 Çarş. Kas. 25, 2009 9:47 pm

valla tarık sende çok hazıra kaçıyosun bi zahmet okuyup özetinide sen çıkar değilmi ama Very Happy Very Happy Very Happy
yavuz44
yavuz44

http://mal44atya.tr.gg

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty yapma be

Mesaj  tpac98 Cuma Kas. 27, 2009 6:31 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

tpac98

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty teşekkürler

Mesaj  tpac98 Paz Kas. 29, 2009 8:07 am

ya bu arada size teşekkür etmeyi unuttum

tpac98

adil hocam bana yardım edecekmisiniz Empty Geri: adil hocam bana yardım edecekmisiniz

Mesaj  by-waryoq Çarş. Ara. 02, 2009 7:18 pm

Tarık 3 sayfa olacak, Ayrıca Bu cuma getirilecek.
by-waryoq
by-waryoq

- Similar topics